Hogyan kell ezt megoldani? (Matek)

Egy háromszög belső szögeinek aránya 2:5:11. Hány fokos a legkisebb szög?
2012. febr. 9. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A szögek összege 180°.

Az arányokat x-el írhatod fel. 2x, 5x, 11x.

ezek összege lesz 180°:

2x+5x+11x=180°

18x=180°

x=10°

A legkisebb szög 2x=2*10°=20°

2012. febr. 9. 14:37
 2/3 Tekila7 válasza:

Belső szögeinek összege: 180

Össze Adod: 2+5+11(=18)

Osztod: 180/18(=10)

Szorzod: 2×10(20°), 5×10(50°), 11×10(110°)

Ellenőrzöd, hogy jó-e: 20+50+110(=180) Jó!

Válasz: A legkisebb szög 20 fokos.

2012. febr. 9. 14:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 9. 14:40