Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki ért nyolcadikos matekhoz?...

Ki ért nyolcadikos matekhoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok, és ezt nem tudom kiszámolni... :S Segítséget kérnék!!! Itt a feladat:

Az Eiffel-tornyot fel akarják öltöztetni. Mekkora területű anyagra van szükség, ha az Eiffel-torony magassága 294 méter, négyzet alakú alapjának oldala 125 méter, és a tornyot gúlának tekintjük? (ha lehet, és tudtok segíteni, számolást is kérnék hozzá!) köszönöm előre is a segítségeket... :)


2012. febr. 12. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
csak simán ki kell számolni a gúla felszínét... azt gondolom tanultátok... és ha hiányzik valamilyen adat, akkor valszeg pitagorasz bácsi tételét kell alkalmaznod. :)
2012. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, most akkor ezzel próbálkozok :)
2012. febr. 12. 17:14
 3/6 A kérdező kommentje:
elkezdtem számolgatni, de nem megy... hülye vagyok a matekhoz... :S
2012. febr. 12. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
A gúlának 4 db, háromszög alakú oldala van. Rajzold le ezt a képzeletbeli Eiffel tornyot, írd be az adatokat. A háromszög magasság-megadásnál vigyázzál, mert az nem egyenlő az Eiffel torony magasságával. De ha mindent lerajzolsz, akkor rájössz erre is. ( Pythagorasz) Ja, és az alap területét ne számold bele, mert azt nem kell felöltöztetni.
2012. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, valami ki is jött, és jó is lett... :) köszönöm!!! :)
2012. febr. 13. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Látod, egyszerű a matek. Csak nem szabad megijedni.
2012. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!