Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki picit is jó kémiából...

Aki picit is jó kémiából légyszí segítsen?

Figyelt kérdés

Holnap dolgozatot írok kicsit aki tudna segíteni az írjon??! Nagyon nagyon köszönöm! Lesz benne egy ilyen feladat:

Jellemezz az alábbi kísérletek közül kettőt(rajz,megfigyelés,magyarázat)

a.,klórgázba felhevített nátrium-darabkát teszünk.

b., Forrásban lévő kénoldatot vízbe öntünk.

c.,Cukorra tömény kénsavat öntünk.

d.,Magnéziumra kénsavat öntünk.

e.,Kálium-permanganátot hevítünk.

f,Vas és kénpor keverékét meggyújtjuk

Tudna segíteni valaki? Akár priviben is??


2012. febr. 19. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, ha cukorra tömény kénsavat öntünk, akkor a cukor megfeketedik, elszenesedik. A kénsav vízelvonó hatású, tehát elvonja a vizet a cukorból. És mivel a cukor szénhidrogén, ezért elszenesedik...


De azért nézz utána, mert régen volt, nem emlékszem már annyira.

2012. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A: heesen reagál rá

A nátriumatom átadja egyetlen vegyértékelektronját egy

klóratomnak. Ezzel mindkét részecske nemesgáz-szerkezetűvé

alakul, közben megváltozik a töltésük is. A nátrium az

elektronhiány miatt pozitív, míg a klór az elektrontöbblet hatására

negatív töltésűvé válik - ionok keletkeznek.


B:

A ken elkezd barnulni a víz hatására... De nem biztos inkább nézz utána, de reagálnak egymásra...


C:

Meg fog feketedni a cukor. Nem kostolnám meg.


D:

Hidrogén keletkezik, és a magnézium elolvad...

E:lila füst


F:

sdt.sulinet.hu/Player/Default.aspx?g=f8842016-9fa1-4db5-ba39-874d11287764&cid=4a4f4219-cd56-47f2-972d-a28d0ea89fce

2012. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! A linket nem tudom megnyitni!!! Lenne még kérdésem hátha tudjátok:

Jellemezni kéne a Hidrogén kloridot, Kénsavat, kénhidrogént,

Az:

összegképletük

moláristömegük

halmazállapotuk

vizesoldatuk neve

színe,szaga

felhasználása

alapján!!??

KÖSZÖNÖM NAGYON!!!

2012. febr. 19. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de kissé lusta vagy nem gondolod?! Ezek biztosan benne vannak a könyvedben is, csak annyira nem érdekel, hogy ki sem nyitod, hisz egyszerűbb az alapján bevágni, hogy valaki mindet eléd rakja.


Hihetetlen...


sósav: HCl, moláris tömeg: 36,5 g/mol

kénsav: H2SO4, moláris tömeg: 2+32+4x16 g/mol

kénhidrogén: H2S, moláris tömeg: 2+32 g/mol


A többit nézd le netről.

2012. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentáló!! Már ne is haragudj te sem, de azt hiszem ez az oldal nem azért van, hogy kiderítsük, ki miért tesz föl egy kérdést, hanem hogyha valaki föltesz akármilyen bugyuta kérdést(láttam már párat) akkor aki tud segítsen,válaszoljon! Nincsen benne a könyvemben, átolvastam az egészet, előfordult már olyan szerintem, hogy valakinek nem éppen megfelelő tankönyve van, és nem éppen megfelelő tanára! Legalábbis nálam biztosan! A kémia pedig egyáltalán nem egy könnyű tantárgy alapjaiban sem, és én ott akadtam el, hogy már azokról lemaradtam, így nem tudok továbblépni...Egyáltalán nem vagyok lusta, a világhálón is keresgéltem, de konkrét választ nem találtam. És már abból is látszik, hogy lusta nem vagyok, hogy itt is mindent szépen leírtam, nézelődöm hátha valaki tud segíteni! Gondolom ha csöpp eszed is van rájöttél, hogy 8.-os tananyag, akkor pedig tudhatnád,hogy felvételi, vizsgák állnak/álltak előttem fontosabb tantárgyakból is mint kémia! De igazából nem fogok magyarázkodni, meg az egész dologhoz nagyon nincs közöd, csupán feldühít, hogy te okoskodsz itt, meg hihetetlenezel, ahelyett, hogy vagy segítesz csupán az embernek ha már ezen az oldalon vagy, vagy akkor nem kell kommentálni!Köszönöm.
2012. febr. 20. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!