Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása az alábbi...

Mi a megoldása az alábbi feladatoknak?

Figyelt kérdés

[link]

Az első feladatot megoldottam, de nem vagyok magamban biztos.

A második feladatnál elakadtam. A harmadik feladatnak az a; részét gondolom úgy kell megoldani, hogy 10!, de ez sem biztos, a b;-t nem is tudom. A 4. pedig abszolút nem tudom.

Nem kell levezetni, csak egy kicsit segítsetek. :)


2012. febr. 19. 14:26
 1/7 vurugya béla ***** válasza:

A másodiknál az érintők közös pontja a körök hasonlósági pontja (Amilyen középponttal egy középpontos hasonlóság egyik kört a másikba viszi). Ezt meghatározni pofonegyszerű:

A két kör sugara 2 és öt, tehát az első kört egy lambda=-2,5 arányú középpontos hasonlóság viszi a másodikba. De akkor a középpontokat is egymásba viszi ez a hasonlóság! Rajzold fel a középpontok szakaszát, akkor azon 2:5 arányú osztópont lesz a keresett hasonlósági középpont. a két kör sugara: K(-1;4) és C(2;-3), ennek a K-hoz közelebbi második hetedelőpontja lesz a megoldás, ez a közös belső érintők metszéspontja.

E pontból vont érintőt kell kiszámolni valamelyik körhöz, ez már egyszerűbb. (Pl. Thalész-körrel)

Szerintem elírták a feladatot, pl. a k2 körnél a 2 helyett 6 kellene, mert a második koordináta egész lesz de az első valami csúf hét nevezőjű tört lesz.


Jó, jó, kiszámolom azt a metszéspontot... M(-1/7;2)

2012. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vurugya béla ***** válasza:

Az utolsóban négy ismeretlen van és 3 információ, tehát nem tudod megmondani mind a négyet. Viszont gondolj bele, hogy ha akármivel megszorzod a függvény szabályát, akkor is teljesülni fog mindhárom megadott információ. Így akár leoszthatsz a-val is, és így már meg tudod adni a három maradék együttható (legyenek ezek A, B, C) értékét. Az összes megoldást az a változtatásával ezek a-szorosai adják.


Jó, jó, de hogyan lehet a 3 információból a leosztás utáni B, C, D értékeket megkapni?

Ha az xa helyére (-1) -et helyettesítesz, az eredmény 0 lesz (1. egyenlet)

Ha a függvényt deriválod és a deriváltba helyettesítesz 1-et és 3-at, az eredmény mindkétszer 0 lesz (2. és 3. egyenlet)

Így 3 egyenleted lett 3 ismeretlennel - ezt már oldhatod, mint a hígító:)

2012. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vurugya béla ***** válasza:

A 2a)-ra szerintem nem jó a válaszod!

Te megkülönbözteted azokat az eseteket, amikor pl. az első és a második is zöld és ezek helyet cserélnek.

Itt ismétléses permutációval kell számolni, s az esetek száma így

10!/(3!*4!*3!) =4200

2012. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 vurugya béla ***** válasza:

Bocs, ez a 3a volt.

Gondolkozom a többi részén, de mindjárt el kell indulnom itthonról...

2012. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 vurugya béla ***** válasza:
A 3 trikolor könnyű, mert ha ezeket egymás mögé rakom, a kimaradó fehéret 4 helyre tehetem be. (előre és hátra is, valamint a 2 középső helyre) Tehát 4 eset van.
2012. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vurugya béla ***** válasza:

Az elsőnél mindkét oldal osztható gyök(x+1)-gyel, de le ne ossz vele, mert gyököt veszítesz!

kikötés után rendezz 0-ra, emeld ki azt a fránya gyök(x+1)-et, aztán mondd azt a mondókát: "szorzat akkor nulla, ha valamelyik tényező nulla" - így az egyik eseted, hogy gyök(x+1)=0, a másik pedig az, hogy gyök(x-1)+1 -gyök(x+1)=0

Az elsőből x=-1, a másodikból átrendezés, négyzetre emelés, rendezés és újabb négyzetre emelés után x=5/4 adódik. Ha ügyesen rendeztél át, akkor nem keletkezhetett hamis gyök, s ez valóban megoldás is lesz.

Ha nem ügyesen rendeztél át, ki kell szűrni a hamis gyököket.


Tehát x1= -1 és x2= 5/4

2012. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A második feladathoz készítettem egy leírást részletes ábrával, de a végére olyan zsúfolt, hogy inkább lépésenként lejátszható, dinamikus web-oldalt csináltam belőle.

Letölthető innen:

[link]

Ha megelégszel a kész ábrával, itt láthatod:

[link]

Az első feladat megoldása pedig ez:

[link]

2012. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!