Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika háziban segítségre van...

Fizika háziban segítségre van szükségem (? )

Figyelt kérdés

Egy 6 méter sugarú henger palástjában mozgó, 800 kg tömegű autónak mekkora a sebessége, hogyha a csúszási súrlódási együttható 0,38?

Kérem, hogy a megoldás menetét is írjátok le.

Előre is köszönöm annak, aki segít. :)


2012. febr. 25. 06:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, arról van szó, hogy egy függőleges hengerben halad az autó körbe-körbe, miközben a centrifugális erő akkora, hogy az az erő, amivel az autó ennek következtében a henger falához nyomódik épp elég ahhoz, hogy az autó ne csússzon le a hengerről. Ebben az esetben érvényes:


F₁ = m*g (nehézségi erő)


F₂ = m*a*μ (az elcsúszáshoz szükséges erő)


F₁ = F₂


m*g = m*a*μ


g = a*μ


a = g/μ


a = v²/R, ebből: v = √(a*R)


v = √(g/μ*R)


Most nem értem, hogy ehhez minek van megadva az autó tömege. Lehet, hogy nem jól értelmeztem a kérdést?

2012. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Lehet, hogy csak beugratós, és azért van megadva a tömeg. Elég pontosan levezetted, nekem nincs kétségem. Még egyszer köszönöm szépen!!!
2012. febr. 27. 16:12
 3/3 A kérdező kommentje:
x ^ 2
2012. márc. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!