Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy néz ki egy versösszehason...

Fuuton kérdése:

Hogy néz ki egy versösszehasonlító elemzés a magyar érettségin készen? (ötös szintű dolgozat érdekelne)

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy szeretnél látni egy komplett versösszehasonlító fogalmazást, amit kb. 3 és fél oldalas, és ötös szinten van, és a középiskolában tanult szempontok szerint van elemezve.

Most fogunk ilyet írni először, de még nem csináltunk ilyet, és szeretnék látni egy sablont.


2012. márc. 3. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

1, bemutatod a költő azon részét,ami kapcsolódik a vershez(keletkezés)

2,elemzés(ez a leghosszabb szakasz,versszakonkénti elemzés,költői képek kiirása,stb)

3, személyes vélemény(miért tetszett neked,stb)

2012. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A személyes véleményt felejstd el, senkit nem érdekel érettségin. Általános iskolában még elmegy, érettségin nehogy írj verselemzéshez.

Amúgy anny a lényeg, hogy a szerzőkhöz kapcsolódó dolgokat megemlíted, pl melyik korszaka volt, milyen lényeges dolog történt akkor az életében. Ezután hasonló szempontok alapján elemzed párhuzamosan mindkét verset, összehasonlítod őket a szempont szerint. A szempont végén írsz egy rövid összefoglalót a hasonlóságokról és a különbségekről. Megcsinálod ezt minden szemponttal és a végén összegzed az egészet, kiemeled a legfőbb különségeket és hasonlóságokat.

Legyen egy pár mondatos bevezetés, egy hosszabb, a szempontok szerint bekezdésekre bontott tárgyalás és az összegző befejezés. Ennyi.

Linkelni nem tudok, én speciel ötöst kaptam az enyémre, de mivel nincs nálam az érettségim, nem tudom neked begépelni.

2012. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!