Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8. osztályos versmondó verseny...

8. osztályos versmondó versenyre mondanátok egy jó verset? (lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérésem, hogy 8. osztályos versmondó versenyre mondjatok olyan verset, ami nem túl hosszú, de nem is annyira rövid, mint Ady: Őrizem a szemed c. verse. Könnyen szavalható legyen, de nagyon ütős, érzelmes, amibe az érzéseimet kifejezhetem. Lehet szerelmes, vagy bármi más témájú is. Előre is köszönöm a segítséget! :)
2012. márc. 5. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az emberek tudják, mi áll a sorok mögött, ergo a tartalmi jelentésen elgondolkodnak, nagyon hatásos tud lenni.


[link]

2012. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valahol egy bús sóhaj szállt el

S most lelkemen pihen,

Valahol kacagás csendült most

S mosolyog a szivem.

Valahol szép lehet az élet,

Mert lány után futok

S valahol nagy lehet az átok,

Mert sírni sem tudok.


Valahol egy szívnek kell lenni,

Bomlott, beteg szegény,

Megölte a vágy és a mámor

Éppúgy, mint az enyém.

Hallják egymás vad kattogását,

Míg a nagy éj leszáll

S a nagy éjen egy pillanatban

Mind a kettő megáll.


Ez a kedvenc versem ADYtól.Sztem gyönyörű,érzelmes,és magával ragadó.:)

2012. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár a 8.-osok általában nincsenek oda József Attiláért, de ezt a verset többször javasoltam már versmondóra, és eddig nem fogtunk mellé vele!


[link]

2012. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!