Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség. Egy 8. osztályos...

Segítség. Egy 8. osztályos lány vagyok. Versmondó versenyre készülök és még nincs versem. Milyen verset ajánlanátok? (lehet komoly is de ne túlságosan olyan, amit egy tizenéves is eltud mondani) Sürgős. Egy hetem van :-/ és még nincs meg a megfelelő.

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod Petőfitől a Szeget Szeggel?Anno osztálytársam szintán lány,mindig ezt mondta és országos versenyt nyert.Csak bele kell magad élni ez a lényeg:)
2009. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Először is: tisztáznod kell magadban, hogy mennyire jól tudnál előadni egy mindenki által ismert, klasszikus verset (Anyám tyúkja, Szeget szeggel, Arany Lacinak...). Ha úgy gondolod, ez túl problémás, válogathatsz még a tavalyi verseidből is. Ha mindenképpen újat szeretnél, ajánlhatom a Reményhez c. verset, szomorúbbnak Babitstól a Balázsolás c. verset. Petőfinek pedig számtalan olyan szerelmes verse van, ami megállja egy ilyen versenyen is a helyét, pl. Szerelem országa, A szeretőm nyalka gyerek, Amióta szerelembe...

Esetleg Arany J. : Barátomhoz.


Remélem, tudtam segíteni.

2009. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
A legegyszerűbb megoldás: Bemész az iskolai könytárba, és kérsz tanácsot a könytárostól, ad neked pár könycímet, és beleolvasol pár könyvbe, és amelyik szimpatikus, azt megtanulod.
2009. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy én konkrét költőt azért nem írnék, mert az iskolában tanult költők közül mindegyiknek van pár verse, amelyiket elő lehetne adni. Arany Jánostól Tóth Árpádig.

Te tudod, hogy milyen stílus áll hozzád közelebb, egy Petőfi vagy egy József Attila.

2009. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Megint én: Kiválasztod a számodra szimpatikus 1-2 költőt, kihozod a könyvtárból az összes verseit, és tallózgatsz benne egy kicsikét.
2009. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyik kedvenc versem Szabó Lőrinc Lóci óriás lesz című verse,ami ugyan könnyűnek mutatkozik, de jól kell tudni előadni. vagy bármelyik Kosztolányi vers :)
2009. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Lőrinc- Ima a gyermekekért
2009. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik kedvencem, ami szerintem gyönyörűséges, Tóth Árpád: Körúti hajnal. Nagyon szépen lehet szavalni.
2009. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Vörösmarty Mihály: A merengőhöz

A kedvenc versem...gyönyörű és könnyen tanulható

2009. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Halász Judit - Nehéz okosan szeretni


Egy kis virág is okozhat nagy zavart

Néhány ostoba szó szörnyű bajt

Valami elszorul legbelül

És úgy szorít, hogy az ember menekül


Nehéz úgy szeretni, ahogyan kell

Amit a másik örömmel elvisel

Nehéz szeretni okosan, józanul

Szeretni sajnos senki nem tanul


Távol tart egy félénk mozdulat

S a vallomáshoz nincsenek szavak

Valahogy mindig rosszkor érkezünk

S néha magunk elől is menekülünk


Nehéz úgy szeretni, ahogyan jó

Ahogy az örömmel elfogadható

Nehéz szeretni okosan, józanul

Szeretni sajnos senki nem tanul


A közeledés is félreérthető

A hazugság is lehet megnyerő

Néha túl érzékenyek vagyunk

Máskor meg a büszkeség a bajunk


Nehéz úgy szeretni, ahogyan kell

Amit a másik örömmel elvisel

Nehéz szeretni okosan, józanul

Szeretni sajnos senki nem tanul.


Kedvenc versem, egyszerűen imádom!

Fent van youtube-on is, hallgathatod is, jobban berögzül és tudni fogod a kiejtéseket is.


Majd írd meg, hogy mit választottál, és hogy sikerült!

NAGYON SOK SIKERT! ÜGYES LEGYÉL! :)


Barbi, 19 év.

2009. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!