Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél egy 8. -os fizika...

Segítenél egy 8. -os fizika feladatsorban?

Figyelt kérdés

Még hétfőn kaptunk ilyen csomó fizikai számítást illetve elméleti feladatot, vagy 3 oldalnyi!:/ Sajnos, hétfőn nem volt sok időm megoldani, mert ma kémia dolgozatot írtunk és arra tanultam. Már nagyjából kész vagy vele, de pár feladattal elakadtam. Remélem tudtok segíteni!:/


1. Egy játékvonatot 230 V feszültségre kapcsolt transzformátorral működtetünk. A szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23 A, a feszültség 10 V. Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége? Mekkora teljesítményű a játék vonat motorja?

2. Egy transzformátor 3600 menetű szekunder tekercsén 3 kivezetés van:

az 1200, a 2400 és a 3600 menetszámnál. Mekkora feszültsége áramforrásként használható a szekunder tekercs, ha a primer tekercs menetszáma 3600 és a primer tekercset 230 V feszültségű hálózati áramforrásról működtetjük?

3. Hogyan nevezzük az elektromágneses indukció alapján működő áramforrásokat?

4.Egy elektromágneses csengőt 230 V hálózati áramforrásra kapcsolt transzformátorról működtetünk. A szekunder feszültség 23 V. Mekkora a szekunder tekercsnél mérhető áramerősség, ha a primer körbeli ampermérő 0,3 A erősségű áramot jelez. Mekkora teljesítményű a csengő?

5. Egy játékvonatot 230 V-os hálózatra kapcsolt transzformátorról szeretnénk üzemeltetni, de a vonat 10 V felszültségű áramforrásról működtethető. Sikerül-e a játékot működtetni, ha a trafó szekunder tekercsnek a menetszáma 23-ad része a primer tekercs menetszámának?Miért?

6. Egy diavetítő 6 V-os izzólámpáját 230 V-os hálózati áramforrásról transzformátorral üzemeltetünk. Hány menetes a trafó szekunder tekercse, ha a primer tekercs menetszáma 6000?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!:)


2012. márc. 6. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj meg valakit hogy magyarázza el, mert azzal enm mész semmire, hogy valaki leírja neked a jó megoldásokat, de nemm érted hogy jön ki...
2012. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A többit értettem, de ezeknél valahogy elakadtam... 4-es vagyok fizikából, szóval tényleg nem azért kértem a segítséget, hogy helyettem megoldjátok. Nekem teljesen megfelel az is, ha leírjátok, mi alapján számoljak!:)
2012. márc. 6. 18:35
 3/12 anonim ***** válasza:
ööö... ha tudsz várni egy negyed órát, akkor előkotrom a 8as füzetem és megprobálom megcsinálni :D
2012. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudok várni!:) Köszi, hogy segítesz!:D
2012. márc. 6. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:
basszus kajak nem tok semmit :D:// nem találtam iylen feladatokat a füzetembe :(
2012. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
óóóó :/// Azért köszi!:)
2012. márc. 6. 19:23
 7/12 anonim válasza:
érdekel még?:D ha igen irj és megirom..:D
2012. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, már beadtuk....xd De azért köszi, holnap kapjuk ki, majd megírom hanyas lett :D
2012. márc. 18. 17:40
 9/12 A kérdező kommentje:
nem javította ki, de szerdán asszem lesz óránk vele :D
2012. márc. 19. 17:06
 10/12 anonim válasza:
hmm....:D ugyláátomm nekee is sikerült leszednii a felmééröket ;)
2012. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!