Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Két azonos munkát végző...

1. Két azonos munkát végző test közül melyiknek nagyobb a teljesítménye? Mi történik egy autó mozgási energiájával ha: -gyorsul -egyenletesen mozog -fékez.2. Mi történik egy autó mozgásenergiájával, ha háromszorosára nő?

Figyelt kérdés

2012. márc. 5. 16:15
 1/3 j0c1 válasza:

Nem szívesen mondom ezt, de szerintem rossz témakört választottál, amikor feltetted a kérdésedet.

Ide szerintem sokkal inkább illene például:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok

2012. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom h rossz a temakor:@...mashoz nm tudta tenni de legyszi segitsetek..!!
2012. márc. 5. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Az autó mozgási energiája megnövekszik, ha gyorsul, mert nagyobb lesz a gyorsasága és ennek következtében a mozgási energiája is az:


E = 1/2*m*v² képletnek megfelelően


Ha az autó egyenletesen mozog, akkor a mozgási (kinetikus) energiája nem változik.


Ha ellenben fékez, akkor a gyorsasága csökken és a mozgási energiája szintén.


„Mi történik egy autó mozgásenergiájával, ha háromszorosára nő?“


Jó lett volna kiírni azt is, hogy mi nő a háromszorosára. Tételezzük fel, hogy a gyorsasága. Ebben az esetben:


v₂ = v₁*3


A autó „eredeti“ energiája: E₁ = 1/2*m*v₁²


A megváltozott energiája: E₂ = 1/2*m*v₂² = 1/2*m*(3*v₁²) = 1/2*m*9*v₁²


Az arány: E₂/E₁ = (1/2*m*9*v₁²)/(1/2*m*v₁²) = 9


Az autó kinetikus energiája a 9-szeresére nő, ha a sebessége háromszorosára nő.

2012. márc. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!