Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Környezettechnika? 2 méter...

Környezettechnika? 2 méter mély,10 méter széles lipcsei típusú ülepítőben naponta 1600 m^3 szennyvizet ülepítenek.

Figyelt kérdés

1, Mekkora a legkisebb kiülepedő szemcse mérete, ha az ülepedési sebesség az áramlási sebesség duplája?

(A viszkozitás 1,8*10^-3 Pas. A szemcse sűrűsége 2120 kg/m^3. A folyadék sűrűsége 1200 kg/m^3.

Kell még a kiülepedő szemcse mikrométerben?


Köszönöm!!!


2012. márc. 12. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre én sem tudom a választ, de utána néztem (3, 4 oldal):


[link]


Idézek belőle:


‚A részecskék ülepedési sebessége a Stokes-törvény alapján számítható a részecskeméretből és egyéb a rendszerre jellemző paraméterekből:


r [μm] = 10⁶*√[(9*η*h)/(2*g*(ρ₁ – ρ₀)*t)] = 10⁶*√[(9*η*v)/(2*g*(ρ₁ – ρ₀))]


r – a gömb alakú szemcse sugara [μm]

h – az ülepedési út [m]

η – a folyadék (víz) dinamikai viszkozitása [Pa*s]

ρ₁ – a szemcsék sűrűsége [kg/m³]

ρ₀ – a víz sűrűsége [kg/m³]

t – az ülepítés kezdete óta eltelt idő [sec]

v – az ülepedés gyorsasága [m/sec]


v = 2*1600/(2*10) = 2*80 m/nap = 2*80/(24*3600) = 2*9,259*10⁻⁴ m/sec = 1,8518*10⁻³ m/s

2012. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!