Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben az esetben legkevesebb...

Ebben az esetben legkevesebb hány közös eleme van a 3 halmaznak?

Figyelt kérdés
Adott három halmaz. Tudjuk egyenként a halmazok elemeinek számát, valamint hogy hány elem van összesen. Hogyan lehet kiszámolni, hogy legkevesebb hány közös eleme van a 3 halmaznak?
2012. márc. 18. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

úgy látom a kérdés pont egy ilyen feladatra vonatkozik: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__27..


esetleg ezt is te tetted fel? a legegyszerűbb, és átláthatóbb megoldás az a venn-diagram rajzolása. Egyszerű matematikai képletet azért lehet nehéz gyártani, mert a halmazok száma talán bekavarhat.


ha a+b+c kisebb mint az összes elem száma, akkor a legkisebb lehetséges közös rész biztosan 0, egyébként meg, nemtudom, gondold át a venn diagram segítségével, és ha az általam linkelt kérdés megoldásának kijön 100, akkor elvileg jó képletet találtál. (Mert szerintem 100 a helyes minimum ott, csak senki nem erősített meg)

2012. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

@ # 1


Most nézd meg.

2012. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2012. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt a kérdést nem én tettem fel. Köszönöm a választ, így már érthetőbb, megpróbálom. :)
2012. márc. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!