Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Média érettségi, esszé feladat...

Média érettségi, esszé feladat a lágerfilmekről. Mindhárom filmben egy konkrét jelenetet kell kiválasztani, vagy több jelenetet is kiválaszthatok egy filmből?

Figyelt kérdés
"Készítsen összehasonlító elemzést (a vizsgaleírásban előírt terjedelemben), amelyben összeveti az alább megadott filmek láger-ábrázolását a tér látványbeli megfogalmazása, a haláltábor megjelenítését szolgáló épített és természeti környezet bemutatása szempontjából! Az esszét Mihail Romm Hétköznapi fasizmus című filmjére, illetve a következő játékfilmekből választott legalább két alkotás elemzésére alapozza: Koltai Lajos Sorstalanság, Roberto Benigni Az élet szép, Stefan Ruzowitzky Pénzhamisítók)3 Az elemzéshez válasszon mindhárom filmből egy-egy, a megadott szempont szerint különösen fontos jelenetet, és az összevetést elsősorban e jelenetek alapos vizsgálatára építse!"

2012. márc. 20. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:

mikorra kell leadnotok? mert érdekes, hogy még csak most fogsz neki :)

egyébként én sem állok sehogy, de én a B/3as esszét csinálom

2012. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg március végére, azt hiszem, az jövő hét péntek.
2012. márc. 20. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudsz egy szaktanárt megkérdezni erről?
2012. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma akartam megírni véglegesíteni az esszét és holnap megmutatni a tanáromnak, hogy javítsa ki a hibákat és ellenőrizze le, de valószínűleg megírom egy-egy jelenetben és holnap megkérdezem tőle, hogy jó-e ez így.
2012. márc. 20. 19:20
 5/8 Aranyfüstlemez válasza:

Én is ezt a feladatot csinálom. Még csak most kezdem, de szerintem senki sincs elmaradva vele még akkor sem, hogy április utolsó 2 hetében írja meg, hiszen a végső leadási határidő május 7 reggel 7:30 azt hiszem.

Több jelenet is választható a filmekből, de van, amelyiket kerek egészként érdemes megvizsgálni.

2012. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Aranyfüstlemez válasza:
* akkor sem, ha
2012. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"válasszon mindhárom filmből egy-egy, ... jelenetet"
2012. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Váó.

Én is ezt csinálom...

... én meg éppen ma álltam neki...

2012. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!