A 2t tömegű kocsi álló helyzetből indulva 50m-es úton állandó gyorsulással mozog. A kocsi felgyorsításához szükséges munka 100kJ. a) Mekkora a kocsira ható erők eredője? B) Mennyi ideig tartott a gyorsítás?

2012. márc. 20. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

W=F*s, itt csak F az ismeretlen.

F=m*a, ebből számolható a gyorsulás.

Kiszámolod, hogy az 50m alatt mekkora sebességet ért el, így az a=dv/dt képletből számolható az idő.

2012. márc. 20. 23:44