Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lehetséges hogy hibás ez a...

Lehetséges hogy hibás ez a kémiai versenyfeladat?

Figyelt kérdés

az én megoldásomnál nem két fémek kaptam,hanem szilíciumot és foszfort.Aki jó kémiából megoldaná hogy ő milyen eredményt kapott?

[link]

III. feladat ami rajtam kifogott


2012. márc. 21. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
A Si és a P nem reagál a sósavval egyik se.Egyik se fém. Hogyan szabadulna hidrogén
2012. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A feladat jo.


A ket fem: Fe, Co. A sossavval torteno reakcio soran H2 szabadul fel, es keterteku klorid (FeCl2, CoCl2) keletkezik. A molaranyt radbizom. :-)

2012. márc. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen,pont ilyen választ várom:) ha fele anyagmennyiséggel(0,3)osztok,akkor én is pont ezt az eredményt kapom.Ezekszerint a fejlődő 7,35 dm gáz egy fém+sósav reakcióra vonatkozik,mert én azthittem hogy az az összes hidrogéngáz?Köszönöm szépen hogy írtál,már most sokat segített:)
2012. márc. 22. 06:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Benne volt a feladatban, hogy a femkeverek sosavval reagal, es hidrogengaz kepzodik. Sot az is szukseges informacio, hogy a kloridionok molaranya mindket femkloridban azonos.
2012. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én így indultam el,esetleg ha megtennéd és segítenél a folytatásban vagy hogy te hogyan oldottad meg,akkor nagyon hálás lennék:)
2012. márc. 23. 17:38
 6/10 A kérdező kommentje:
2012. márc. 23. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:

A felirt egyenet csak akkor igaz, ha a femkeverekben a ket komponens molaranya 0.5. De mivel ezt nem tudjuk nem szabad feltetlezni. Itt mindenkeppen ket ismeretlen van, amibol eppen a z-t nem erdemes kifejezni. A periodusos rendszer segitsegevel megtalalhatod azt a fem parost, amire igazak a feltetelek (egymas mellett van, ugyanolyan oxidacios szamu lesz HCl-lel reagalva).


Ezenkivul a 0.3mol H2-t se ertem, hogy jott ki neked....

2012. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a 0,3 egyszerűen úgy jött ki hogy 7,35-t osztottam 24,5-del,de úgylátszik hogy akkor ez megoldási módszer zsákutca.most már nagyon bosszant a feladat.Letudnád írni a te számítási módszered,elég csak vázlatosan is.Köszönet az eddigi válaszokért:)
2012. márc. 25. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól indultál el, de már értéket kapsz, ha gáztörvénybe helyettesítesz be.... legalábbis, én már értéket kaptam.
2012. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hogy kaptál más eredményt,mert az itt megadottak nevezetes körülmények,éppen a standard állapot,de én a gáztörvénybe behelyettesítve is 0,296-t kaptam.Letudnád akkor írni mi a megoldás logikai menete?
2012. márc. 25. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!