Nyolcadikos fizikában tudnátok segíteni? Nagyon megköszönném, kerestem neten, meg mindenhol (persze a tankönyvben is) ja, és ha csak linket adtok meg, ahol KONKRÉT segítséget, úgy is jó!


Szóval először is először is hogy magamtól el tudjam végezni néhány feladatot, azt szeretném megtudni, hogy a hálózati feszültségnek mi a jele? Nem a mértékegysége!


Mik a generátor főbb részei?


Egy transzformátor szekunder tekercsének 10-szer nagyobb a menetszáma, mint a primer tekercs menetszáma. A szekunder tekercset 45 V feszültségű áramforrásként szeretnénk használni, ezért a primer tekercsre 4,5 V-os zsebtelepet kapcsolunk.

Elérjük-e a célunkat?

Miért?


Előre nagyon köszönöm!!



2012. márc. 25. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A hálózati feszültség jele: U


Generátor főbb részei (Interneten találtam őket)

-Állórész (elektromágnes)

-külső vezeték

-szénkefe

-csúszógyűrű

-forgórész (vezetőhurok)


A harmadik kérdésre sajnos nem tudom a választ.


Remélem tudtam segíteni!

2012. márc. 25. 19:23
 2/2 anonim válasza:

Harmadik kérdés:


Igen, mert a szekunder és primer tekercs menetszámának hányadosa megegyezik a szekunder és primer feszültség hányadosával.

Nsz/Np=Usz/Up -> 10/1=45/4,5 a hányados megegyezik.

2012. márc. 25. 21:22