Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyolcadikos fizikában tudnátok...

Nyolcadikos fizikában tudnátok segíteni? Nagyon megköszönném, kerestem neten, meg mindenhol (persze a tankönyvben is) ja, és ha csak linket adtok meg, ahol KONKRÉT segítséget, úgy is jó!

Figyelt kérdés

Szóval először is először is hogy magamtól el tudjam végezni néhány feladatot, azt szeretném megtudni, hogy a hálózati feszültségnek mi a jele? Nem a mértékegysége!


Mik a generátor főbb részei?


Egy transzformátor szekunder tekercsének 10-szer nagyobb a menetszáma, mint a primer tekercs menetszáma. A szekunder tekercset 45 V feszültségű áramforrásként szeretnénk használni, ezért a primer tekercsre 4,5 V-os zsebtelepet kapcsolunk.

Elérjük-e a célunkat?

Miért?


Előre nagyon köszönöm!!



2012. márc. 25. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A hálózati feszültség jele: U


Generátor főbb részei (Interneten találtam őket)

-Állórész (elektromágnes)

-külső vezeték

-szénkefe

-csúszógyűrű

-forgórész (vezetőhurok)


A harmadik kérdésre sajnos nem tudom a választ.


Remélem tudtam segíteni!

2012. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Harmadik kérdés:


Igen, mert a szekunder és primer tekercs menetszámának hányadosa megegyezik a szekunder és primer feszültség hányadosával.

Nsz/Np=Usz/Up -> 10/1=45/4,5 a hányados megegyezik.

2012. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!