Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Könnyű kis matek segítség?

Könnyű kis matek segítség?

Figyelt kérdés

egy kétjegyű számban a tízesek száma 3-mal nagyobb mint az egyeseké. Ha a kétjegyű számhoz hozzáadjuk azt a számot amelyik számjegyeinek a megfordításával keletkezik akkor 143-at kapunk. Melyik ez a szám?


valaki levezetné nekem köszönöm


2012. márc. 28. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz a feladatban?
2012. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tizesek | egyesek


x+3 x

x x+3


Készíts táblázatot az előző szerint. Ha ezt a két számot összeadjuk, akkor 143-matk apunk, vagyis 10x + 30 + x + 10x + x + 3 = 143. Ha ezt az egyenletet elvégzed, akkor megkapod, hogy x = 5. Ha behelyettesíted, akkor meglátod hogy jó az eredmény.

Ezután a táblázatnál is behelyettesítesz: a tizesek alatt az x + 3 = 8 és x = 5, vagyis ez a szám a 85. És ha a számjegyeket megcseréled, akkor megkapod az 58-at. Tádáám 85+58=143 :)


meghegyzés: a tizesek alatt lévő kifejezést mindig szorozd be tízzel, vagyis az x+3-ból 10x-30 lesz. :) remélem érthető voltam :)

2012. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a táblázat elcsúszott... :S szóvalcsinálj egy táblázatot, egyik oszlop a a tizesek, másik az egyesek.. írd a tizesek alá hogy x+3 és az egyesek alá hogy x. aztán egy másik sorba ugyanezt fordítva :)
2012. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!