Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MATEK! Nem tűnik nehéznek,...

MATEK! Nem tűnik nehéznek, csak a logikájára nem tudok rájönni. Segítene vki? már efölött a két feladat fölött ülök legalább fél órája de képtelen vagyok megoldani őket.

Figyelt kérdés

1.

egy 45 m magas épület egy 25 m magas épület tetejéről 14fok2perces emelkedési szög alatt látszik.milyen messze van egymástól a két épület?

2.

egy hegy tetején egy 24 m magas kilátó torony van.a völgy valamely pontjából a kilátó torony alja 48fok52perces ,míg a kilátó torony teteje 50fok43perces emelkedési szögben látszik.milyen magasan van a hegytető a völgy fölött?


2012. márc. 28. 17:23
 1/4 A kérdező kommentje:
kérlek próbáljátok rávezetősen leírni a feladat megoldásának a menetét,nagyon szeretném megérteni.
2012. márc. 28. 17:24
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Juuuj én ezt szerettem..:D Ez az a sinusz, cosinuszos? Csak már nem emlékszem hogy van.. Mire megkeresem a füzetem leírja más, úgyhogy nem keresem. Bocsi, hogy csak egy ilyen hülyeséget írtam, te meg már biztos örültél, hogy segítenek.. Arra emlékszem, hogy a perceket le kell osztani valamivel, és aztán a fok mögé írni.. Csináltál ábrát? Avval könnyebb megérteni.
2012. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
fúú második te nagyon tudsz valamit.
2012. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rávezetés:


Lerajzolod. Keresel az ábrában derékszögű háromszögeket, aminek az egyik oldalát és szögét ismered, és egy másik oldalra kérdezz rá a feladat.


Szögfüggvénnyel kiszámolod a másik oldalt.

2012. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!