Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy háromszög két oldala 10...

Egy háromszög két oldala 10 cm illetve 8 cm, a rövidebb megadott oldallal szemközti szög 54°-os. Mekkorák a háromszög ismeretlen szögei és oldalai?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 21:52
 1/5 BKRS ***** válasza:

A 10cm-es oldallal szemkozti szoget sinus tetellel szamold ki.

A harmadik szoget abbol szamold ki, hogy a szogek osszege 180 fok.

A harmadik oldalhoz megint hasznalj sinus tetelt.

2012. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szinusz tétel szerint sin(alfa)=sin54°*10/8, de számológép nem tudja kiszámolni
2012. márc. 29. 22:07
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

Az előző válaszoló nem számolta ki, felületes volt!

Nincs ilyen háromszög!

Ha meg kellene szerkeszteni, akkor felvennéd a 10 cm-es oldalt, egyik végére az 54 fokos szöget, a másik végpontjából meg köröznél 8 cm-rel, akkor a körív nem érné el a szögszárat!

Vigyázz, mert ha elérné (pl. jóval kisebb szöget adnál meg az 54 fok helyett), akkor meg KÉT MEGOLDÁS lenne, mert a körív két helyen metsz.

Algebrailag ez a két eset a sinalfa=0,... egyenlet két tanult megoldásaként jönne ki. (erre se gondolt az előző válaszoló... :)

2012. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BKRS ***** válasza:

Igaz,

(10 / 8) * sin(54 degree) = 1.01127124 ami nem lehet valos szam szinusza.

2012. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ment a plusz :) Én is ilyesmire gondoltam , csak nem voltam benne biztos
2012. márc. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!