Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koordináta geometriában...

Koordináta geometriában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2 feladat lenne:

1.ABCD téglalap pozitígv körüljárású,AB=2BC ,A (-3.8;4.5) B(2.4;2.1) Határozza meg


a, C és D koordinátáti

b téglalap kerület terület

c körül írt körének a területe


2. Van egy háromszög két koordinátája súlypontja meg van adva A(1,y1) B(4,y2) S(3,1) az a egyenes iránytangense 1/2.


Számoljuk ki a C csúcsot írjuk fel az oldalegyeesek egyenletét.


Előre is köszi a segítséget.


2012. ápr. 1. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első feladatot én így csináltam meg:

[link]

Ha valamit elírtam, szólj!

2012. ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

A második feladat szövegét nagyon pontosan nézd meg még egyszer. Ha 'a' oldalon az A csúccsal szemközti (tehát BC -n átmenő) oldalt értik, akkor nincs megoldása.

Ha az AC oldal (amit 'b'-vel szoktunk jelölni) meredeksége az 1/2, úgy már van megoldás.

2012. ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha az AC oldal (amit 'b'-vel szoktunk jelölni) meredeksége az 1/2, úgy már van megoldás.


elírtam ,így a helyes. :)

2012. ápr. 1. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A második feladathoz egy GeoGebra munkalapot készítettem, web-oldalként is megnézhető, eredetiben is letölthető:

[link]

2012. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!