Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Valaki, aki otthon van a koordináta-geometriában segítene nekem?

A tanárom egy szadista(mindenért egyest osztogat, nem részletezem), szünet után írok témazárót a középiskolai koordináta-geometria anyagrészből és minimum 3-asnak kell lennie, hogy legyen remény arra, hogy ne buktasson meg, de 4-est szeretnék, ha az meglenne akkor már nem állnék bukásra!

Járok külön tanárhoz, de ebben az anyagrészben nem segített rendesen és elhatároztam, hogy egyedül megtanulom a szünetben az egészet és tényleg profi leszek benne, már szerda óta minden nap tanulok, csak az a baj, hogy az előző dolgozatoknál is úgy éreztem tudom, közben mégsem és a rosszul értelmezett egyenesek merőlegessége/számolási hibák miatt 1-es lett az utolsó 3 dolgozatom.

Ez most tényleg létfontosságú, minden más tantárgyból jó vagyok csak ebből nem, a karrierem múlik ezen! Aki segít, annak örök lekötelezettje leszek.

2012. ápr. 7. 15:05  Privát üzenet  

A válaszok
Mi az, amit nem értesz belőle és a könyvből sem érted meg? Az egész anyagot elég sok idő lenne elmagyarázni.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2012. ápr. 7. 15:16 Privát üzenet

Százával vannak itt megoldott feladatok, ezeket érdemes lenne gyakorolni, tudod ellenőrizni a megoldásokat: Például:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Ha ezeket tudod használni, még sokat tudok keresni.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2012. ápr. 7. 17:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Matek házim:rajzoljunk a koordináta rendszerbe olyan négyzetet, mely mindkét tengelyre szimmetrikus, és teljesül rá, hogy csúcspontjainak koordinátáinak abszolút értéke összeadva...
Koordináta geometriában tudnátok segíteni?
Egy koordináta rendszerben ezt hogyan kell megoldani?
Matematika koordinátageometria. Adott egy alakzat, hogyan tudom eldönteni egy pontról, hogy benne van-e? Részletesebben is leírtam lent.
Megvan adva egy fügvény grafikon ( koordináta rendszerben) és le kell róla olvasni az adatokat és hozzárendelést kell csinálni. (azt tudom hogy x-mx+b, mx a meredeksége, azt ki...
Egy kis könnyű kétdimenziós (x, y) koordinátageometriai segítség kellene?!

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!