Matek. Egyszerű, de mégsem tudom:>>> Egy háromszög csúcsainak koordinátái: A (2;2), B (8;1), C (4;6) - Mekkora a háromszög kerülete (K)?

kis magyarázat is jól jönne, bár szerintem magamtól is majd felfogom,csak nem tudom, hogy hogyan álljak hozzá...
2012. ápr. 9. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a kerület?

A három oldal hosszának az ÖSSZEGE.


Mi egy oldal?

A és B pontot összekötő szakasz.


Mi a hossza AB oldalnak?


A és B pont távolsága, amit a koordinátáiból pithatgorasz tétellel kapok meg.


Vagyis AB oldal hossza: gyök[(8-2)^2+(2-1)^2]=gyök(36+1)=gyök(37)


Ugyanígy kiszámolod a másik két oldalt és a 3 számot összeadod (számológéppel).


Ugye hogy egyszerű volt? :)

2012. ápr. 9. 20:56
 2/5 A kérdező kommentje:

jah ugyanígy az AC és a BC oldalt is?:)

háát így már könnyű ,hogy van egy példa,amiről tudom nézni és be tudok helyettesíteni.

Köszönöm szépen! ;)

2012. ápr. 9. 21:11
 3/5 A kérdező kommentje:

Jól csináltam? :/

BC= gyök[(8-4)^2+(6-1)^2]=gyök(16+25)=gyök(41)


AC= gyök[(4-2)^2+(6-2)^2]=gyök(4+16)=gyök(20)


(ezeknél, ha jól figyeltem,akkor mindig a nagyobból vonjuk ki a kisebbet. szóval AB-nél (8-2) és NEM (2-8)


Ezeket összeadva: K=gyök(37)+gyök(41)+gyök(20)= gyök(98)


Ennyi lenne?


[+ az AB oldal hossza az az AB-vektort jelenti?]

2012. ápr. 9. 23:30
 4/5 anonim ***** válasza:

"[+ az AB oldal hossza az az AB-vektort jelenti?]"


AB oldal hossza ugyanaz, mint az AB vektor hossza.


"A nagyobból vonjuk ki a kisebbet"


Ez teljesen mindegy, mert NÉGYZETREEMELSZ

2*2=4 de ha fordítva vonsz ki, akkor

(-2)*(-2)=4 szintén.

2012. ápr. 9. 23:32
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre rájöhettem volna magamtól is.

Köszönöm a segítségedet! Nagyra értékelem! ;)

2012. ápr. 9. 23:50