Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérhetek segítséget ebbe?...

ToMiHanĐRo kérdése:

Kérhetek segítséget ebbe? ---> mondatelemzés, ábrázolás. (Megköszönnék egy fotót az ábrázolásról. )

Figyelt kérdés

Könnyű neked beszélni türelemről,

Előtted egy öröklét van kitárva,

De én az élet fájából nem ettem,

Arasznyi lét, mi sietésre int.



2012. ápr. 11. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a négy sor egymás mellé rendelt kapcsolatban van (tegyél a második sor elé egy "mert" szót, az hiányzik onnan), az utolsó pedig önmagában egy alanyi alárendelés, hiszen a "mi" van kifejtve.

Ha azt akarod, hogy én álljak neki lerajzolni meg lefotózni meg feltölteni, akkor gyere ide, és javítsd meg közben a biciklimet, mert nekem nem marad időm...

2012. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem nem, ez Az ember tragédiájából van.

Nincs mert.

2012. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy van mert, hanem azt, hogy gondolatban tegyen oda egyet, hogy megértse az összefüggést.
2012. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!