Ezt valaki komolyan megtudja csinálni? Ha igen könyörgöm segítsen! Nagyon fontos köszönöm előre is! (Kémia)


1.Mekkora térfogatú szobahőmérsékletű hidrogén fejleszthető 2g cink és sósav reakciójával?

2.2*10(a 23.-on)db kalcium hány gramm oxigénnel reagál?

3.Mekkora anyagmennyiségű hidrogén-klorid fejleszthető 6köbméter szobahőmérsékletű hidrogénből?

4.60gramm vízből hány gramm oxigén állítható elő?

5.80kg kőszén égetéséhez hány köbméter standard állapotú levegőre van szükség, ha a levegő oxigén tartalma 21%?


Aki ezt érti nagyon kérem segítsen!


2012. ápr. 11. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Zn + 2 HCl = ZnCl2 +H2

m(Zn)=2g M(Zn)=65,3g/mol n(Zn)=2/63,5=0,0315 mol

ugyanennyi mol H2 fejlődik

n(H2)=0,0315mol Vm=24,5dm3/mol V=0,0315*24,5=0,77dm3


2. 2 Ca + O2 = 2 CaO

2*10^23 db atom az 1/3 mol anyag

feleennyi mol oxigénnel reagál

n(O2)=1/6 mol M(O2)=32g/mol m=1/6*32=5,33g


3. H2 + Cl2 = 2 HCl

V(H2)=6m3=6000dm3 Vm=24,5dm3/mol n(H2)=6000/24,5=244,8980mol

2x ennyi mol HCl fejleszthető

n(HCl)=489,7960mol


4. 2 H2O --> 2 H2 + O2

m(H2O)=60g M(H2O)=18g/mol n(H2O)=60/18=3,3333mol

feleennyi mol O2 lesz

n(O2)=1,6667mol M(O2)=32g/mol m(O2)=1,6667*32=53,33g


5. C + O2 = CO2

m(C)=80kg=80000g M(C)=12g/mol n(C)=6666,67mol

ugyanennyi mol O2 kell hozzá

n(O2)=6666,67mol Vm=24,5dm3/mol V(O2)=163333dm3

ez az összes levegő 21%-a

V(levegő)=163333,33dm3/0,21=777777,78dm3=777,78m3

2012. ápr. 11. 22:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Úristen, az első válaszoló elég komoly..mindig is utáltam a kémiát..sajnállak kérdező :(
2012. ápr. 12. 11:48
 3/4 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak: Nagyon köszönöm ,hogy megcsináltad!! Nem gondoltam volna ,hogy itt bárki is megtudná csinálni de nagyon örülök mert fontos volt nekem és még egyszer köszi! :))

2.válaszolónak: Nekem sem igazán a kedvencem :)...hiába próbálom megérteni valahogy nem megy ..:S

2012. ápr. 12. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:

'1 mol BÁRmILYEN gáz 25,5 dm3 25 fokon. Standard állapot.

folytatom majd...

2012. dec. 19. 16:02