Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért fontos kémiát tanulni?

Miért fontos kémiát tanulni?

Figyelt kérdés
lécci komoly válaszokat mert a portfóliómba kell :D

2012. ápr. 11. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Hogy ne öntsd össze a domestost a sósavval :)

Egyébként szerintem leginkább azért, hogy ne lehessen megetetni téged mindenféle áltudományos hülyeséggel. Ezek egy jó része gimis kémiaismeretekkel cáfolható. Adott esetben máshol is jól jöhet (pl. konyhában, háztartásban, kertben). Hirtelenjében ennyi.

2012. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapszinten nem árt tudni, hogy pl. mi az a benzin, DNS, pH, periódusos rendszer, alkohol, ecet, citromsav ciklus, Higgs bozon, neutrínó, stb.
2012. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

az előző két válaszadó elég jól lefedte miért. a háztartási alapismeretek lényegében a kémiához tartoznak, egypár balesetet is elkerülhetsz vele, megtanulod, mit mire (ne) használj.


ha csak hasznosság szempontjából nézzük a dolgokat, akkor a gimis tananyag felét a kukába lehetne hajítani. azért tanulod, mert pl. még 8-os korodban nem tudod, mi akarsz lenni, ezért az oktatás igyekszik minél több területtel megismertetni, hogy legyen egy átfogó képed mindenről és tudd hogy pl. hol akarsz továbbtanulni. amit később tanulsz, mind erre épül.


+ szerintem egy bizonyos szintig az általános műveltséghez tartozik.

2012. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek az előzőekkel. Még hozzáfűzném, hogy ha elolvasod az egyes tisztítószerek összetételét, kb tudjad mire lehet őket használni.

Ha esetleg jogász leszel, lehet szennyezéssel kapcsolatos ügyed, aminél nem árt ha érted is miről szól.

Ha olvasol, pl érted, amikor Berend Iván elégeti a gyémantot a Fekete gyémántokban, miért is "illan " el.

És megérted, miért halványodik el a tea amikor beleöntöd a teát, rózsaszínesedik el a vöröskáposzta, ha savanyítod, stb.

Nem is beszélve a különféle benzinadalékokról és folytathatnánk.

2012. ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi h válaszoltatok

amúgy 8.-os vagyok és a tanárunk az előző kísérletemet a kérdésre csak 3-ra értékelte, de a ti válaszaitokból biztos ki tudok hozni valamit :D

2012. ápr. 12. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

sztori: épp a Rossmanban voltam, amikor két csaj megállt mellettem és elkezdett válogatni a hajfestékek között.

Megszólalt az egyik: de nekem olyan kell, amiben nincsen ammónia...

Másik: miért, te tudod, mi az az ammónia (kb 17 évesek)?

Háát, nem is tudom... az az NaOH? vagy nem? nem tudom... akkor milyet vegyek?


vágtam egy facepalmot és megmondtam nekik.

2012. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!