Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koncentrációszámítási feladato...

Koncentrációszámítási feladatok!? FONTOS!

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom megoldani ezeket a feladatokat és nagyon örülnék ha tudna nekem valaki ebben segíteni.Íme:


1,Az 1százalékos Pyoctanin oldatot szeretnék 3százalékosra töményíteni.Miből mennyit kell még az oldatba mérni?


2,310g 10százalékos és 240g 72százalékos sósav oldatot elegyítünk.Mennyi lesz az új oldat koncentrációja?


3,Készítsen 30százalékos hidrogénperoxid oldatból 120g 3százalékos hidrogénperoxid oldatot.Miből mennyit kell belemérni?


Előre is köszönöm a segítséget!


2012. ápr. 13. 15:25
 1/2 bongolo ***** válasza:

A koncentráció azt jelenti, hogy az oldatnak hány százaléka az oldott anyag. Vagyis egy 3%-os oldatnak 3%-a az oldott anyag, 97%-a pedig víz.


Nézzük mondjuk a 3. feladatot:


Kell 120g 3%-os oldat. Vagyis kell bele 120g·3/100 = 3,6g hidrogénperoxid és a maradék víz. Van hozzá 30%-os oldatunk, amihez vizet adhatunk. Ebből tehát annyi kell, hogy pont 3,6g legyen benne az oldott anyag. Vagyis 3,6·100/30 = 12g ebből pont a megfelelő mennyiségű oldott anyagot tartalmazza. Most már csak hozzá kell adni 120-12=108 gramm vizet.


Érted? Próbáld meg a többit ez alapján kiszámolni. Írd meg, mire jutottál vagy hol akadtál el.

2012. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segtséget,sajnos későn néztem már meg az általad leÍrtakat ,de ettől függetlenül sikeres lett a kémia dolgozatom!
2012. ápr. 23. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!