Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Geometriai feladatok, de hogyan?

Geometriai feladatok, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

valaki szereti a geomeriai feladatokat? mert én nagyon nem..

Tudnátok segíteni?


1. Milyen az a háromszög, melyre ra+rb=3R (ra: a oldalhoz tartozó hozzáírt kör sugara, R körülírt kör sugara) és rb+rc=2R?


2. Egy háromszög belsejében elhelyeztünk 3 kört, mindegyik érint 2 oldalt és a 3szög beírt körét kívülről. Azt kell megmutatni, h a 3 elhelyezett kör sugár összege beírt kőr sugaránál nagyobb egyenlő.


2012. ápr. 1. 18:20
 1/3 anonim válasza:

Há' de Jani, hogy tehetted ezt??? Azt hittem, bízhatok benned, hogy neked adhatom minden tudásomat, sőt még többet is! Téged akartalak utódommá nevezni, és erre ezzel kell szembesülnöm? Mélységesen csalódtam benned, most már látom, te is falusi iskolába vagy való. Sumák! Aki ma becsületes, holnap is legyen az, mert többet ésszel, mint ülve nyalnád a holdat!


a Mélységesen és Hatalmasat Csalódott Sanyi

2012. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ejj lebuktam Mester :$ :$ Jani voltam.. :$ :$
2012. ápr. 3. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt valaha "el-troll-kodták", a megoldást azóta sem látom:

[link]

2018. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!