Egy 2 N és egy 5 N nagyságú erő hatásvonala 60 fokos szöget zár be egymással. Mennyi az eredő erő?


Sehogy se tudok rájönni, szögfügevény nélkül kéne kiszámolni az eredőt.

(9. fizika)



2012. ápr. 16. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis ábra.


Ha berajzolod a két erőt, akkor a PARALELOGRAMMA ÁTLÓJA lesz az eredő erő.

[link]


C csúcsból behúztam a magasságot.

A BTC háromszög derékszögű, és B-nél 60 fokos szög van.

A 30-60 fokos derékszögű háromszög nevezetes, éppen egy fél szabályos háromszög.

BC oldal 2, ezért a másik 2 oldala 1 és gyök(3)


Az átlót most már ki tudod számolni Pithagorasz-tétellel.


x^2=(5+1)^2+(gyök(3))^2

x^2=36+3=39

x=gyök(39)

2012. ápr. 16. 16:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Végre megértettem, nagyon köszönöm a választ!
2012. ápr. 16. 16:13