[link]
2012. ápr. 18. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Közös nevezőre hozod a bal oldalt, aztán azzal beszorzod mindkét oldalt. Remélem innen már megy.
2012. ápr. 18. 17:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre kell hozni az egészet => Be kell szorozni 60-nal így:

12x+12 + 15x+30 + 20x+60 = -3

47x+102=-3

47x=-105

x=-47/105

2012. ápr. 18. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaj a levezetés mnem jó. A jobb oldalt elfelejtettem beszorozni 60-nal!!!
2012. ápr. 18. 17:34