Hogyan kell megoldani és mi a végeredmény?


Azért kérdezem, mert kaptam valamilyen végeredményt, de nem vagyok benne biztos.. :\


Gyök alatt x^2-4x+4 = x-2


2012. ápr. 18. 20:51
 1/1 BKRS ***** válasza:

Eloszor is x-2 ≥ 0 mert a baloldalon gyok van,

vagyis x≥2 eredmenyek lehetnek csak helyesek.

Ezek utan negyzetre lehet emelni mindket oldalt:

x^2 -4x+4 = x^2 - 4x +4

0=0

Vagyis minden x≥2 megoldas.

A masik lehetoseg, hogy x-2=a jelolest vezeted be, es akkor ezt kapod:

√(a^2) = a

ami a≥0 eseten mindig igaz,

vagyis x-2≥0

tehat minden x≥2 eseten igaz.

2012. ápr. 18. 20:56