Mekkorák az oldalai egy 18 cm kerületű háromszögnek, , ha az oldalak aránya: 2:3:4?

Bocsi, hogy ilyen közvetlen kérdéssel állok elő, csak nem voltam órán, és érdekelne az elv. Előre is köszi:)
2012. ápr. 20. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

2x+3x+4x=18

9x=18

x=2

Egyik oldal 2x= 2*2= 4cm

Másik oldal 3x= 3*2= 6cm

Harmadik oldal 4x= 4*2= 8 cm


Ell: 4+6+8=18 cm, 4:6:8=2:3:4, jól számoltunk. A háromszög oldalai rendre 4 cm, 6 cm és 8 cm.

2012. ápr. 20. 13:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :):)
2012. ápr. 20. 13:21