Valaki segítene? FONTOS! Kémia. Kérdések alul.


1, Mennyi a pH az alábbi oldatokban:

a,4,1*10-3 mol/dm3 sósav

b,2*10-3 mol/dm3 NaOH

2,250cm3 desztillált vízbe 2g sósavgázt vezetünk. Mekkora lesz az oldat ph-ja?

3,Mennyi a ph-ja a 0,1mol/dm3 koncentrációjú sósav, a 0,005mol/dm3 kénsav a 0,01mol/dm3 koncentrációjú nátrium-hidroxid és a 0,0005mol/dm3 koncentrációjú kalcium-hidroxid oldatnak?

4,Mennyi a koncentrációja annak a salétromsav-oldatnak, amelynek a ph-ja 4, annak a kénsav oldatnak, amelynek a ph-ja 3 és annak a sósavnak, amelynek a ph-ja 2?

5,Mennyi a koncentrációja annak a nátrium hidroxid oldatnak, amelynek a ph-ja 12, annak a kalcium-hidroxid oldatnak, amelynek a ph-ja 11 és annak a kálium-hidroxid oldatnak, amelynek a ph-ja 10?



2012. ápr. 20. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

a) HCl-oldatban a HCl 100%-ban disszociál: HCl -> H3O+ + Cl-

c(HCl)=c(H3O+)

pH=-lg[H3O]+

pH=-lg 4,1*10^-3

pH=2,4

b) Ugyanígy kell számolni, csak mivel bázis a NaOH ezért a pOH-t tudod kiszámolni és abból a pH-t.

pOH=-lg 2*10^-3

pOH=2,7

pH=14-2,7=11,3


c)

1. lépés: 2 g HCl anyagmennyiségét kiszámolod.

2. lépés: 250,0 cm3-t átváltod dm3-be.

3. lépés: Elosztod a HCl anyagmennyiségét a víz térfogatával. (Megkapod a koncentrációt)

4. lépés: Megállapítod, hogy erős sav, tehát 100%-os a disszociáció vizes oldatban.

5. lépés: c(HCl)=c(H3O+)

6. lépés: pH=-lg[H3O+]

KÉSZ!


Hu. Ennyi. már így is kifáradtam.

2012. ápr. 20. 23:11
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 21. 06:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értek a kémiához a c-t hogyan kell? :O
2012. ápr. 21. 18:51