Valaki segítene? Mi a válasz erre a feladatra : 2 szám összege 844, különbségük 186. Meliyk ez a két szám?

egszerűen nem jövök rá :/ valaki segítene ?

2012. ápr. 23. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

x+y = 844

x-y = 186 Összeadod a két egyenletet


2x = 1030

x = 515

Behelyettesíted valamelyikbe

515+y = 844

y = 844-515 = 329

Tehát a két szám az 515 és a 329

2012. ápr. 23. 14:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Közönöm szépen a segítséget ! :)
2012. ápr. 23. 14:25