Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a táj-vers, toposz,...

Mit jelent a táj-vers, toposz, dal, óda, epika, ekloga, szerelmes versek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 19:44
 1/5 anonim válasza:
2012. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
hogy lehetsz ennyire lusta? előző vagyok, az eszem megáll
2012. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudod, azért van ez-az oldal, hogy kérdéseket tegyünk fel.

Ha ilyen kérdésről van szó, nem biztos, hogy azért van mert az illető lusta! Tudod rengeteget kell tanulnom, és telik az idő, és szükségem van a segítségre. Ehhez hasonlókat dolgozok kifele, már kerestem rá ezekre is, de nem megfelelőek a válaszok. Olyan választ szeretnék leginkább, amit iskolában megtanultál/megtanultatok!

De azért nagyon szépen köszönöm a válaszod :)

Ne ítélkezz rögtön.

2012. ápr. 23. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Toposz: irodalmi közhely. Pl.: a szerelem egyenlő a tűzzel, a napkeltéhez az életet, születést, megújulást társítjuk. Vagy a legjobb példa rá talán az, hogy az élet egy hajóút. Évezredek óta használják az írók, költők ezt a metaforát. :)


Epika: na, ez egy igen tág fogalom. Az egyik műnem a líra és a dráma mellett. Ide felsorolhatod a műfajait és a műnem legfontosabb jellemzőit. Nem tudom, mennyire szeretnéd kifejteni. Cselekménye van, szereplői, stb...


Többet nekem sincs kedvem kifejteni, bocsi. :S

2012. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már sikerült mindet megcsinálni, most már csak tanulni kell :s

2012. ápr. 23. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!