Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Védő vagy vádbeszéd Bánk bán...

Védő vagy vádbeszéd Bánk bán mellett és ellen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Olvastam a művet, összefoglalást is, rövidítettet is, azaz 3 féleképpen olvastam el, de egyszerűen nem igazán értem. Nem vagyok jó irodalomból sajnos. A feladat, hogy védő vagy vádbeszédet írjunk Bánk bán mellett vagy ellen. Valaki tudna segíteni benne? Nem kell leírni az egészet, csak úgy vázlatokban összeszedve mindkét oldalt. Gondolom azt kell kifejteni, hogy kiállok mellette abban, hogy megölte Gertrudist, vagy sem. Nagyon nagy segítség lenne, mert szeretnék javítani. A válaszokat/segítségeket előre is köszönöm!
2012. ápr. 24. 21:52
 1/2 BKRS ***** válasza:

Vedo beszednek tobb ertelmet latom.

A bánok a király távollétében egy bizonyos terület felett teljhatalommal rendelkeztek. Jogkörük szélesebbel mint a nádor jogköre, akinek az ő területük felett nem is volt hatásköre. Hadat is gyűjthettek veszély esetén előzetes királyi engedély nélkül, egyben ők voltak a legfelső jogi hatóság, azonnali ítéletet mondhattak és az ítélet gyors végrehajtását is biztosíthatták. A saját területükön az ispánok nekik tartoztak engedelmességgel, nem a királynak. A király távollétében a bán szava a királyi törvényt felülbírálhatta.

Ennek megfelelően, ami történt, az csupán Judge Dredd stílusu intézkedés volt, ami teljesen belefért a bán jogkörébe.

2012. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2012. ápr. 26. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!