Egy zsákban nyolc fehér golyó van. Hány fekete golyót kell a zsákba tenni, hogy

– véletlenszerűen kiválasztva egy golyót –, fehér golyó kiválasztásának 0,4 legyen a

valószínűsége, ha bármelyik golyót ugyanakkora valószínűséggel választjuk?

Valaki levezetné nekem pls ?!



2012. ápr. 25. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
8/(8+x)=0,4
2012. ápr. 25. 14:17
 2/7 A kérdező kommentje:
És végül is hány fekete golyó kell mert ez alapján nem derül ki.
2012. ápr. 25. 14:23
 3/7 anonim ***** válasza:

8/(8+x)=0,4

jól írta az előző, itt a x a fekete golyók száma

2012. ápr. 25. 14:29
 4/7 A kérdező kommentje:
de egy konkrét szám kell
2012. ápr. 25. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt az egyszerű műveletet eltudod végezni, ha már egy konkrét szám kell.
2012. ápr. 25. 15:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne mert elvégeztem de nem annyi jött ki mint ami a megoldókulcsba van írva. a megoldókulcsba viszont nincs levezetve ezért érdekelne hogy nektek hogy jön ki és mennyire.
2012. ápr. 25. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:

8/(8+x)=0.4 --szorzás (8+x-el)

8=0.4(8+x) --zárójel bontás

8=3.2+0.4x --kivonjuk a 3.2-t

4.8=0.4x -- megszorozzuk 10-el

48=4x -- osztunk 4-el

12=x

2012. ápr. 25. 16:31