A fogaskerekű vasút 15tonnás szerelvénye 25 perc alatt emelkedik fel 259m magasra. Mennyi a gép teljesítménye?


2012. ápr. 25. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

m = 15 t = 15000 kg

t = 25 perc = 25*60 = 1500 s

h = 259 m

g = 9,81 m/s²


P = W/t = F*s/t = m*g*s/t = m*g*h/t = 15000*9,81*259/1500 = 25407,9 W ≈ 25,41 kW

2012. ápr. 25. 23:03