Hány négyzetméter csempét kell vásárolnunk egy szabályos hatszög alapú, függőleges falú medence kicsempézéséhez, ha a medence oldala 3m hosszú és mélysége 1,5m?

(A burkoláshoz a tényleges méretnél 10%-al többet kell vásárolnunk; a medence alját és oldalát is csempézzük.)
2012. ápr. 28. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

alap:

6 szabályos háromszögre bontható

T=6*3*3*[sqrt(3)/2] /2 = 23,38m^2

olala 6 téglalapra bontható:

T=6*1,5*3=27 m^2


27+23,38=50,38m^2

ennek a 10%a kell:

50,38*1,1

2012. ápr. 28. 16:43