Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika: forgatónyomatékos...

Fizika: forgatónyomatékos feladat, nekem hiányzik belőle az idő. Vagy nem kell hozzá?

Figyelt kérdés

Egy lendkerék 48 000 J energiát tárol, álló helyzetig 240 fordulat megtétele alatt fékeződik le. Mekkora forgatónyomaték kell a lefékezéséhez?


Nekem ezzel az a bajom, hogy szerintem nem mindegy, mennyi idő alatt történik mindez, az viszont nincs megadva. Szóval nyilván mégsem kell. De akkor mihez kezdjek vele?


Előre is köszönöm.



2012. ápr. 30. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha állandó a forgatónyomaték, akkor pont egyféle van, ami 250 fordulat alatt állítja meg, nem előbb és nem később. Az ehhez szükséges idő is kiszámítható, de a feladat szempontjából érdektelen.


Egyenesvonalú mozgás analógiája:

adott a mozgási energia és a fékút, kérdés hogy mennyi volt az erő. Megoldás: erő*fékút=munka=mozgási energia.

Itt pedig forgatónyomaték*fordulatok száma=forgási energia.

2012. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
azta, tényleg! Köszönöm! Én meg leakadtam ott, hogy a kerék méretei nem ismertek... ahhhhhh, de gáz... még egyszer köszönöm
2012. máj. 1. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!