Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ábel a rengetegben Értelmezd...

Ábel a rengetegben Értelmezd a főhős szavait, melyeket akkor mond amikor egy barát megkérdi, hogy hívják:, , Engem Káin testvérének, s a nevem másik fele ott nő a maga állán. " Mi erre a válasz vagy mi lehet?

Figyelt kérdés

2012. máj. 1. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez el kellett volna olvasni a könyvet, vagy legalábbis elkezdeni.

Mindjárt az elején kiderül, amikor az apja hazaér az erdőről:


"Az udvar közepén egy cseberre deszkát tettünk keresztül, s arra apám ráfektette hanyatág a nyulat. Aztán figyelmeztetett, hogy jól nézzem meg a nyúzás mesterségét, mert mostantól fogva nagy hasznát fogom venni.

Akkor még nem is gyanítottam, hagy ezt miért mondja nekem, hanem csak azt figyeltem, hogy milyen mester a nyúzásban. Az első cselekedete az volt, hogy egy-egy nyisszentéssel levágta bokában a nyúl két hátulsó lábát. S rögtön ide is adta nekem mind a kettőt.át én evvel mit csináljak? - kérdeztem.


- Jó lesz neked a beretválkozáshoz, pamacsnak - mondta.

- Az jó, csak legyek előbb szakállas.

- Hát te már Szakállas vagy!


Az első pillanatban azt hittem, hogy apámnak megkottyant a fejében valami, de aztán kitaláltam, hogy a nevünket figurázza, mivel minket Szakállasnak hívtak családilag.


- No no - mondtam -, ilyenformán csakugyan Szakállas vagyok, de ezt a szakállamot csak a halál tudná leberetválni.


[link]

2012. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A bibliai Káin testvére Ábel, és a hapi állán pedig szakáll van. És azért mondta ezt, mert a becsületes neve Szakállas Ábel :D
2012. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
tele vagy kreativitásal, de tényleg...
2013. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!