Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitnetek egy matek feladatban?

Segitnetek egy matek feladatban?

Figyelt kérdés

Egy kocka lapjait 6 különböző színüre festjük. Ezután ugy helyezzük el rajta a 6 számot(1,2,3,4,5,6),ahogy a dobokockan van(a szemkozti lapokon levo szamok osszege 7) Hányféle színezés lehetséges, ha a színelhelyezést is tekintetbe vesszük es egy lapra csak egy szamot irunk?

En addig eljutottam hogy osszesen 720 db szinezes lehetseges es egy szinezes eseten 48 szamelhelyezes lehetseges de nem tudom hogy nincs egybeeses mert 720*48 eset azert kicsit sok.



2012. máj. 2. 17:19
 1/2 bongolo ***** válasza:

Egy hónapja volt már ugyanez a feladat, és akkor Ifjutitán válasza volt szerintem a helyes, aminek ez a lényege:


- Előre be van már festve a kocka, csak a számokat kell lerakni.

- Az 1-eset 6 színre tehetjük, utána a 6-os már csak egy helyre mehet vele szembe

- Utána a 2-eset 4 színre tehetjük, viszi magával a túloldalra az 5-öset is

- A 3-asra már csak 2 hely marad, viszi szembe a 4-est.


Vagyis 6·4·2 féle lehetőség van.


--

A feladat megfogalmazása becsapós, mert "hányféle színezést" kérdez. A pontosabb kérdés olyasmi lenne, hogy a számok hányféle színű lapra kerülhetnek.

2012. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kosz a valaszt
2012. máj. 2. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!