Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek érettségin hány tizedes...

Matek érettségin hány tizedes jeggyel kell számolni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a trigonometriánál 4tizedesjegy pontossággal kell mindig számolni, de mondjuk sima síkgeometriában is 4-el?vagy 2-el? és ha a számológéppel pontos értékkel számolok, a papíron pedig nincs ott az egész akkor levonnak pontot(mert így az eredmény pl lehet hogy nem a papíron levő számból jött ki)?

Ha nem írják, hogy mennyire pontosan adjam meg az eredményt akkor is 2 tizedesjegyig kell?

Vagy ha azt írják, h pl méterben adjam meg és 2551mm jön ki, akkor azt írjam 2,551méter vagy 2,55méter vagy 3méter??



2012. máj. 5. 19:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és még 1kérdés: a pít elég ha 3.14-re kerekítem?
2012. máj. 5. 19:17
 2/10 anonim ***** válasza:

2,551nél csak akkor írj három métert ha kéri hogy kerekítve add meg.

ha mondjuk az eredmény 55,6874685416 akkor én 55,687-et írnék de ha pontosan 55,6874 és nincs több számjegy akkor kiírnám :D szóval szerintem 3 tizedesjegyig kell kiírni középszinten.

azért meg nem vonnak le pontot hogy pontos értékkel számolsz és a lapon nincs végigírva,ja és a pít szerintem jó ha 3,14-nek írod (de nem értem miért kell, én mindig csak a jelet írom le a számológépbe meg van pontos érték)

2012. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Húha, nekem ilyennel sose volt problémám :)


Egyedül fizikából jött elő, hogy hány tizedesjeggyel számoljunk.


Ha elvileg jó a számításod, akkor nem fognak belekötni, hogy 2 vagy 4 tizedesjegy. Ha nincs rá külön okod, szerintem elég a 2.


Számológépen ha "benne maradt" az eredmény, akkor vinném tovább, szóval ezzel se törődnék, hogy néha pontos érték, néha 2 tizedesjegyest ütök be.


Ha az jön ki 2551mm azt hagyjad 2,551 m-nek

ha az van, hogy 2551,2354 akkor azt írhatod 2,55-nek.


2,55 és 3 között 17%-os eltérés van, amit csak akkor tehetsz meg, ha odaírják, hogy egészre kerekítve kérik a választ.

2012. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha többször van ilyen szám pl, mint 3,4553, ami ugye 3,46 vagy 4,1551, ami 4,16 akkor már végső eredmény is eltér több századdal.
2012. máj. 5. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Na látom, van még bőven hiányosság.

Alapszabályok:


1. A kerekített értékek alapesetben 2 tizedesjegyig számolandóak.


2. Ha a feladatban kiírták a pontosságot (pl. 1 tizedesjegyíg kerekítsen) akkor az eredmény megadásakor a kiírás figyelembe vételével kell eljárnunk.


3. A végeredmény mértékegysége mindíg az legyen, amiben a kiinduló adatok is meg vannak adva, és ezekhez értelmezzük a pontossági követelményt. Ha a kiinduló adatok mértékegységei vegyesek (átváltás szükséges), akkor a végeredmény a legalkalmasabb mértékegység legyen.


4. Ha egy összefüggésben pi értéke szerepel, akkor a képletben a pi értékét tilos 3,14 -el azonosan egyenlővé tenni.

Vagyis soha ne írd be a képletbe pi helyére, hogy 3,14 hanem kizárólag csak a szimbólum írható be.


Kiszámoláskor természetesen a számológépedbe beírhatod a 3,14-et, de ha van rajt pi szimbólum, akkor azzal is számolhatsz.

2012. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen elég 2 tizedesjegy. De erről okosabb lenne megkérdezni a tanárod, mert nagyon kellemetlen, ha ilyen miatt vonnak le pontot, és esetleg amiatt kapsz eggyel rosszabb jegyet.
2012. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"De ha többször van ilyen szám pl, mint 3,4553, ami ugye 3,46 vagy 4,1551, ami 4,16 akkor már végső eredmény is eltér több századdal."


Ezek a több századok semmit nem befolyásolnak. Nincsenek olyan hosszú számítások, hogy emiatt térjen el az eredményed érdemben attól, ami a megoldókulcsban van.

2012. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm a válaszokat
2012. máj. 5. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyusz, én is most érettségizek, a feladat általában megmondja hány tizedesjegy pontossággal számolj! ha nem akkor, minimum 2-t használj, de 4-nél se kell több!!! nekünk ezt a trigonometriás dolgot amit a kérdésben irsz senki nem emlitette! ja és a pít szigorúan a számológép pí gombjával lehet használni, en mar igy pontatlansag miatt vesztettem par pontot, mert nem utottem be! jah es olvasd el a tajekoztatot ami a az erettsegi feladatok elott van!!!!!
2012. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vagyis mert beutottem, hogy 3,14 :)
2012. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!