Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy acélsín hossza 0C hőmérsék...

Egy acélsín hossza 0C hőmérsékleten 20 méter! Az acél lineális hőtágulási együtthatója 1,17*10 -5en. Mennyivel lesz hosszabb a sín, ha 200C-ra melegítjük? Mekkora lesz a sín hossza 200C-on?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Ez a kemény feladat kettő szorzás, és egy kivonás elvégzését igényli.


Nyisd ki szépen a füzetedet, és nézd meg, miről is van szó :)


Ha esetleg lusta voltál, és nem jegyzeteltél, akkor nézd meg a könyvedben.

2012. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan, ahogy az első is írta, és keresd ki a képletet a függvénytáblából, mert fejből gondolom ugyse tudod.
2012. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Sir Butcher!


Hatalmas Áldás a világnak, hogy vannak még ilyen rettentő segítőkész és jó tanácsokat osztogató emberek. Nem is tudom hová jutnánk nékületek...

Tudod,lapozgatom én a füzetem úgy mint ahogy könyvem, de mint írtad nehéz feladat és reméltem ,hogy talán a bölcsességetekkel ki tudtok segíteni a megoldással...


Mégegyszer szeretném neked megköszönni, és el nem tudom mondani hoyg milyen hálás is vagyok a tanácsodért!


A többieknek további szép napot :)

2012. máj. 12. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Tudod, ha ilyen feladatot is megírunk helyetted, és nem te gondolkozol el rajta, pláne, nem tudod még az internet végtelen tárházát sem kihasználni, hogy megtaláld a megoldást, akkor te fikarcnyit sem fogsz előrébb jutni, főképp nem tanulni.


Mégpedig ezeknek a feladatoknak a fő értelmük, hogy tanulj belőlük, megérts összefüggéseket, és tudd, hogyan működik a világ körülötted.


És amikor majd a főnököd feladatot ad, azt is megoldatod mással? Vagy a barátod/barátnőd le akarna feküdni veled, arra is felkérsz majd mást, mert bonyolult? :)

2012. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!