Egy mértani sorozat első tagja 3, hányadosa-2. mennyi az első 6 tagjának összege?

levezetné valaki? nekem -32 jött ki nem -63

2012. máj. 8. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
-63
2012. máj. 8. 18:00
 2/3 anonim ***** válasza:
3 -6 12 -24 48 -96 add össze
2012. máj. 8. 18:01
 3/3 anonim ***** válasza:

a1= 3

q= -2

____


an= a1*q^n-1

Ha behelyettesítünk:

a6= 3*(-2)^5

a6=-96


Sn= a1*q^n -1/q-1

Ha behelyettesítünk:

S6= 3* (-2)^6 -1/ (-2)-1

S6= 3*63/-3

S6=-63

2012. máj. 8. 19:25