Egy számtani sorozat második és nyolcadik tagjának összege 2, kilencedik és harmadik tagjának különbsége 24. Mennyi az első 10 tag összege?

2012. ápr. 20. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

-a2+a8=2

*a9-a3=24

-a1+d+a1+7d=2

*a1+8d-(a1+2d)=24

-2*a1+8d=2

-a1=1-4d

*6d=24

*d=4

-a1=1-4*4

-a1=-15


a10=-15+9*4=21


S10=10*(-15+21)/2=30

2012. ápr. 20. 15:53
 2/3 anonim ***** válasza:

1)a2+a8=2

2)a9-a3=24

1)a1+d+a1+7d=2

2)a1+8d-(a1+2d)=24

1)2*a1+8d=2

1)a1=1-4d

2)6d=24

2)d=4

1)a1=1-4*4

1)a1=-15


a10=-15+9*4=21


S10=10*(-15+21)/2=30



lehet hogy az előbbi jelölés félreérthetővolt :)

2012. ápr. 20. 15:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. ápr. 20. 15:58