A "B" része érdekelne. Keveréses egyenleten kívül meg lehet ezt másképp oldani?


A szertárban 10 m/m%-os konyhasóoldatot találtunk. Hogyan készíthetünk ebből legegyszerűbben 200 g 20 m/m%-os oldatot, ha

a., nem találtunk szilárd konyhasót?

b., ha van szilárd konyhasó is?



2012. máj. 10. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A 200 g 20 m/m%-os sóoldatban van:


200*20/100 = 200*0,2 = 40 g só


200*(100–20)*100 = 200*0,8 = 160 g víz


A szükséges vízmennyiséget a 10 m/m%-os sóoldattal visszük be:


m(víz) = m(sóoldat)*0,9


160 = m(sóoldat)*0,9


m(sóoldat) = 160/09 = 177,78 g = 160 g víz + 17,78 g só


A só összmennyisége: 40 g, de ebből 17,78 g már benne van a 10 m/m%-os sóoldatban, kell még hozzá:


40 – 17,78 = 22,22 g szilárd konyhasó

2012. máj. 10. 23:31