Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell hatszöget szerkesz...

K.lau13 kérdése:

Hogyan kell hatszöget szerkeszteni? (Hetedikes vagyok)

Figyelt kérdés

"Légy szíves segítsetek", csak ezt nem engedte beleírni a kérdésbe :)


"A szabályos hatszög alapú egyenes hasáb alapéle 3cm, magassága 2,5 cm. Mekkora a felszíne, térfogata?"


Az már megvan, hogy kell kiszámolni, de ahhoz meg is kéne szerkeszteni, hogy tudjam a hatszög területét. Viszont hatszögről mi még az életbe nem tanultunk semmit, szóval fogalmam sincs hogy kell megszerkeszteni. A feladatot amúgy megtaláltam itt az oldalon, csak más számokkal, onnan a területet megvan, hogy hogy kell kiszámolni, csak ott tudta a kérdező, hogy hogy kell hatszöget szerkeszteni. Én nem tudom, segítsetek légy szíves!


Előre is köszönöm :)



2012. máj. 13. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hm, azért erre kíváncsi lennék, hogy szerkesztés után te hogyan méred ki a területet :)


A legegyszerűbb módszer az, ha rajzold egy 3cm sugarú kört, majd a körön lévő bármelyik pontot kijelölöd A csúcsnak. A-ból körzöl 3cm-el így kapod a B csúcsot, B-ből körzöl megint 3cm-el az lesz a C csúcs.

És így tovább. A-B-C-D-E-F

F-től 3cm-re lesz az A csúcs, vagyis körbeértél.



Területet úgy lehet kiszámolni, hogy ha a középpontot összekötöd a csúcsokkal, akkor 6 db szabályos háromszöget kapsz.

A szabályos háromszög területe alap*magasság/2

A magasságot Pithagorasz-tétellel ki lehet számolni, de tudtommal az nyolcadikos anyag.


Szóval

1. Szerkesztesz egy szabályos háromszöget, aminek az oldala 3cm.

2. Megszerkeszted a magasságát

3. Leméred a magasságot.

4. Kiszámolod a területet.

5. Hatszög területe = 6*háromszög területe

2012. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szabalyos hatszoget szerkeszteni (rajzolni) korzovel es vonalzoval:

[link]

[link]


Ha a szabalyos hatszog oldala x, akkor a terulete:

3√3/2·x²

(ez konnyen belathato, ugyanis a hatszog felbonthato hat egyenlo oldalu haromszogre)

2012. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, sokat segítettetek! :)


Szóval, ahogy leírtátok, megszerkesztem a hatszöget, és elosztom hat háromszögre. Ebből tudom a háromszög területét, és... Ahaaa! Köszönöm szépen! :)

2012. máj. 13. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!