Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek jók? Te hogy csináltad...

Ezek jók? Te hogy csináltad volna? (nyelvtan)

Figyelt kérdés

Kidőlt a fa mandulástól.(kidőlt: állítmány,fa:alany,mandulsától:társhatározó)


Erdő nincsen zöld ág nélkül.(ezt nem tudom egyáltalán,az alany-állítmányig sem jutok el ezzel,bár szerintem az erdő az alany,de akkor a nincsen az állítmány?)


Ősz Peterdi ösmer vendégére.(ősz:minőségjelző,Peterdi:alany,ösmer:állítmány,ve

ndégére:helyhatározó?????Itt a jó kérdés a kire? lenne,de nem ismerek olyan határozót,ami erre válaszolna,így marad a hová? kérdés számomra)


Harcoltam én a hazáért.(itt minden logikus,de a hazáért az célhatározó?szerintem az,de igazából számomra ugyanúgy lehetne okhatározó is.)



2012. máj. 13. 16:22
 1/2 anonim válasza:
Harcoltam a hazáért : akkor lenne okhatározó ha azt mondanád h harcoltam a haza miatt. Na így teljesen más ugye? :)
2012. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mit állítok? nincsen ág nélkül /Szerintem ez lenne az állítmány, névszói igei/

mi nincsen ág nélkül? erdő alany

milyen ág nélkül? zöld minőségjelző


Ha azt mondanám, hogy a nincsen az állítmány, nem tudok rákérdezni a nélkül szóra.


A vendégére nem helyhatározó, hanem van egy olyan határozó, amelynek ugyanaz a ragja, mint a helyhatározónak, ez pedig a képes helyhatározó.

Itt olvashatsz felőle:

[link]


A hazáért pedig célhatározó, jól írta az előző válaszoló.

Harcoltam a haza szabadságáért.

Az volt a célom, hogy a haza felszabaduljon.

2012. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!