Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » DE-IK vs BME-VIK. Hello. A...

DE-IK vs BME-VIK. Hello. A kérdésem azokhoz szólna, akiknek esetleg van ilyen ismerőse is, meg olyan is, tudom, hogy szinte BME-t isteníti mindneki, de mennyivel rosszabb, vagy rosszabb-e a helyzet munkahely szempontjából, ha Debrecenben végzek?

Figyelt kérdés
Még van egy kis idő módosítani a sorrendet, és teljesen bizonytalan vagyok. Pesten(ha meglesz annyi pontom) lenne egy cégigazgató ismerősünk, aki talán már suli közben is tudna biztosítani gyakorlatot, Debrecenben pedig sok haverom van, + zenekar-ral is tudnék foglalkozni. Jó, tudom nem a zenekarból fogok megélni, de pont ezért kérdem, hogy nagy mellélövés lenne-e a DE-IK mérnök info szak ? Mert nem hinném, hogy az az egyetem olyan nagyon rossz lenne, sokan járnak oda, csak nem tudom, utána hogy tudnak elhelyezkedni. Tényleg ennyivel többet ér egy BME-s diploma állásinterjún ? (ezt az igazgató maga mondta, hogy akinél látja hogy BME-s diplomája van, annál tudja, hogy mi az a minimum, amit tud, és az nem kevés)

2012. máj. 13. 19:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, csak utólag vettem észre.
2012. máj. 13. 19:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos műszaki szempontból a Debreceni Egyetem eléggé a sor végén kullog. Mindenképp BME, ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni.
2012. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor sűrű gondolkodással fognak telni napjaim, tényleg nem tudom, hogy lenne jó :) Köszi szépen a gyors választ.
2012. máj. 13. 20:07
 4/10 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod esetleg, azt olvastam, hogy Debreceni egyetemen programozást nagyon kemények nyomják, BME-n viszont fizikával szopatnak, és kevés programozás van (viszonylag)
2012. máj. 13. 20:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben csak a BME-ről tudok nyilatkozni. :-)

Maga a programozás az iszonyú kemény, nem lazsálnak. Hétről hétre folyamatosan kell gyakorolgatnod, mert minden héten van házi, aminek bizonyos százalékát teljesítened kell. Ezen felül van egy nagy házi egész féléves anyagból is, úgyhogy ha szabad ezt mondani: "nem szarral gurigáznak". :-)

A fizika nem vészes, alap dolgokat kell tudni hozzá, illetve majd második félévtől kezdve deriválni/integrálni is, ami viszont matek, és tanulod az első félévben.


Keménynek kemény, de egyáltalán nem lehetetlen, sőt! Ha tényleg foglalkozol vele otthon, szereted is, akkor mindenképp ajánlom!


DE-n nem tudom hogy megy sajnos.

2012. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én Debrecenbe jöttem, de megbántam... Simán mehettem volna Pestre is. Annyira elméleti az egész képzés, hogy borzasztó. Legtöbb vizsgán semmi gyakorlat, csak a sok bemagolt szar...
2012. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a két választ, hát így az utolsó komment alapján mostmár tényleg gondolkozok egy új sorrenden :S. Elméletben nem lehet megtanulni programozni -.-
2012. máj. 14. 21:07
 8/10 anonim válasza:

Én debrecenben tanulok mérnökinfon.


A mérnöki része elég gyengus(elektro, digitech, irányítástechnika, mérések), de szerintem aki komolyan veszi abból is össze tud szedni olyan szintű tudást amit munkahelyen lehet kamatoztatni, és a tanárok szívesen veszik az érdeklődés.

Proggal itt is szívatnak, de szerintem az egyetemi gyakorlaton a BME-n sem lehet összeszedni olyan tudást amivel el lehet helyezkedni.

Minden csak önszorgalom kérdése.

2012. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg úgysem az ilyen irányítás meg mérés irányába szeretnék szakosodni, az infokommunikációs hálózatok szakot néztem ki magamnak :) Hmm.. önszorgalom kérdése... háát izé :D Majd összeszedem magam. Akkor hagyom is a sorrendet, nem változtatok semerre. Köszi szépen a választ.
2012. máj. 22. 09:56
 10/10 anonim válasza:

szerintem ne azt csináld majd hanem másik szakirányt.

egy cisco tanfolyammal jobban jársz

2012. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!