0.5x-y-3=0

-x-2y=2



-x=2+2y

x=-2-2y


0.5(-2-2y)-y-3=0

-1-y-y-3=0

-4-2y=0

-2y=-4

y=2


-x-2y=2

-x-4=2

-x=6

x=-6



2012. máj. 14. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

0.5x-y-3=0


-x=2+2y

x=-2-2y


0.5*(-2-2y)-y-3=0

-4-2y=0

-2y=4

y=-2


-x=2+2y

-x=2+(-4)

-x=-2

x=2



Nem?

bocsánat, ha tévedek, megesik.

2012. máj. 14. 16:36
 2/3 A kérdező kommentje:
tényleg, délelőtt még -2 volt most meg 6, mondom wtf?:D
2012. máj. 14. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán. :-)


0.5x - y - 3 = 0

-x - 2y = 2


Ha az első egyenlet mindkét oldalát megszorzod kettővel, és a konstans tagot átviszed a másik oldalra, a második egyenlet meg marad, akkor

x - 2y = 6

-x - 2y = 2


A két egyenletet összadva

-4y = 8

így

y = -2

=====


Az első egyenletből kivonva a másodikat

2x = 4

így

x = 2

====


Ha a megoldásoddal ellenőrzöd az egyenletrendszert, azonnal kiderül, hogy nem jók az értékeid.

2012. máj. 14. 16:44